poniedziałek, 14 marca 2016

Czym jest białko serwatkowe?


Białko serwatkowe to białko, czyli najkrócej mówiąc, podstawowy materiał budulcowy naszych mięśni. Dlatego też białko serwatkowe doskonale nadaje się do tego, aby skutecznie wspomagać pracę nad zwiększeniem masy mięśniowej. Białko serwatkowe to odżywka sportowa, jedna z najlepszych i najbardziej skutecznych odżywek sportowych, a zarazem także jedna z najbezpieczniejszych odżywek sportowych. Białko serwatkowe jest to produkt, który powstaje w warunkach przemysłowych. Będąc w posiadaniu serwatki, nie możemy, bowiem powiedzieć, że jesteśmy w posiadaniu dobrego dla nas produktu. 

Białko serwatkowe 

Białko serwatkowe i serwatka to zupełnie dwa oddzielne produkty niemające ze sobą wiele wspólnego poza tym, że białko serwatkowe jest produkowane właśnie z serwatki. W jaki sposób? Sekretem jest tutaj proces ultrafiltracji. Po co poddaje się serwatkę temu procesowi? Odpowiedź prosta. Sama serwatka jest dla nas bezużyteczna, ponieważ nie zawiera w sobie ani białka, ani żadnych innych pozytywnych składników. Zawiera za to szkodliwy dla nas tłuszcz oraz laktozę, która także jest w tym miejscu produktem niepożądanym. Dopiero, gdy ową serwatkę poddamy procesowi ultrafiltracji, otrzymujemy produkt finalny, otrzymujemy produkt, który może nas wydatnie wspomóc w dążeniu do określonego celu sportowego. Otrzymujemy białko serwatkowe, dzięki któremu możemy osiągnąć bardzo wiele, dzięki któremu możemy osiągnąć znacznie więcej i możemy znacząco przyspieszyć swój cykl treningowy. 

Białko w postaci koncentratu 

Białko serwatkowe w pierwszym etapie swojej produkcji uzyskuje postać koncentratu, ale to nie koniec. W wyniku kolejnych procesów, jakim się je poddaje, uzyskujemy białko serwatkowe w postaci izolatu czy też w postaci hydrolizatu. W ten sposób pozbywamy się całkowicie laktozy z produktu, dzięki czemu po tenże suplement diety z powodzeniem mogą sięgać również osoby borykające się z problemem nietolerancji laktozy. Białko serwatkowe jest jednym z bardziej cenionych na rynku suplementów diety dla sportowców i jest to jak najbardziej słuszne podejście.

1 komentarz:

  1. New Diet Taps into Pioneering Plan to Help Dieters Lose 23 Pounds in Only 21 Days!

    OdpowiedzUsuń